Pühapäev 25 August 2019

Sügisene nahahooldus meesteleJahedamate ilmade saabudes on loomulik üle vaadata ja kohandada oma garderoob, kuid tihti jäetakse naha- ja juuksehooldus samaks, mis ta oli suviselt soojal ajal. Oma igapäevaste hooldustoodete ja rutiinide kohandamine aastaajale võiks samuti saada loomulikuks ja sudimatuks tegevuseks. Siin mõned näpunäited, mida mehed võiksid hooaja vahetudes silmas pidada.
 
Niisuta rohkem
Külm õhk sisaldab 30% vähem niiskust kui soe õhk, nii on esimesed külmad sügistuuled nahale ebamugavad ja kahjulikud kaaslased. Sügisel algab meie kliimas taas kütteperiood ning nende kahe keskkonna vahel liikudes võib nahk kiiresti muutuda tundlikuks, sügelevaks ja ketendavaks.  Nüüd on õige aeg vahetada suviselt kerge näohooldus niisutavamate kreemide vastu. Kui tunned, et näonahk tõmbub päeva jooksul ebamugavalt pingule, siis kanna reisisuuruses toodet endaga kaasas, et kuivustunnet kas tööl, autos või lõuna ajal leevendada. 

 

Ära unusta huuli
Kes tahaks suudelda kuivasid ja narmendavaid huuli? Kui sa enda ümber kätemerd ei näe, siis varusta end aegsasti meestele mõeldud hügieenilise huulepulgaga. Huulepulgad pole juba ammu enam ainult naiste pärusmaa – ilusad ja terved huuled on kõigi õigus!

 

Mõtle öisele nahahooldusele
Praegu võib olla parim aeg lisada oma näohooldusesse öökreem. Eriti  juhul, kui sa oled seda tüüpi mees, kes ärkab hommikul 5 minutit enne uksest väljumist ning hommikuseks naha turgutamiseks aega pole. Öökreem niisutab ja toidab näonahka magamise ajal ning ei ole mingil moel ebameeldiv. Aseta öökreemi purk või pudel vannituppa hambaharja kõrvale, nii on sul alati meeles pärast hambapesu ka oma näonaha eest hoolt kanda. Või kui arvad, et kipud siiski unustama, ütle naisele, et tema sulle seda meelde tuletaks. Naistel sellised asjad juba meelest ei lähe. 

 

Ära unusta habet
Habe pole häbiasi, kui tema eest korralikult hoolt kanda. Habemega kaetud näonahk võib sügise saabudes muutuda veelgi kuivemaks kui tavaliselt ning kui maailmas on midagi hullemat kui kõõm juustes, siis on see kõõm just habemes. Proovi õrna näonahakoorijat, et eemaldada näolt surnud ja lahtised nahaosakesed ning seerumit, et nahka ja habet niisutada. Habe olgu ikkagi kaunis aksessuaar, mitte eemaletõukav peletis. 

 

Hoolitse juuste eest
Päike, tuul ja merevesi – laulavad ja hüüavad suvel kõik rõõmsalt, sügisel tuleb aga nende kolme sõbra tekitatud kaosega tegeleda. Taasa juuste jõud, sära ja niiskustasakaal nende toodetega:

 

Aga käed?
Kas isegi koer põgeneb, kui teda paitada tahad? Naise puudutamisest ei tasu rääkidagi? Hoolitse oma käte eest niisutava kätekreemiga, ning sa ei pea selliste ebamugavate hetkede pärast muretsema. 
 
 
 
 
 

Otsid midagi kindlat?