Pühapäev 15 September 2019

Vahatamise 8 käsku

Vali endale sobiv meetod
Alustame algusest: vali endale sobiv karvaeemaldusmeetod ning jää sellele kindlaks. Kui sa eelistad laserhooldust, siis ära hoolduste vahepeal vahata. Kui sa tahad vahatada, siis ära vahepealsel perioodil raseeri. Valides ühe kindla meetodi ning jäädes endale kindlaks, saavutad kõige parema tulemuse. 
 
Strateegiline planeerimine
Mine hooldusesse nädal või kaks pärast menstruatsiooni ning karvaeemaldus pole nii valus. Vahetult enne päevi oled sa valule kõige vastuvõtlikum ning tundlikum, nii et seda ajavahemikku oleks mõistlik vältida. 

 

Eelnev kehakoorimine
Kehakoorijate kasutamine aitab eemaldada need surnud naharakud, mis võivad poore ummistada ning põhjustada karvade sissekasvamist. Kui sul on salitsüülhappega näokoorija, siis see sobib ka bikiinipiirkonnas kasutamiseks. 

 

Triip, ruut, kolmnurk?
Ära raiska kohapeal aega sellele, et välja mõelda, millist tulemust sa tahad. Ka teenindaja tunneb ennast paremini ja kindlamalt, kui oma soovid selgelt välja ütled. Seega, mõtle oma soovid varem välja ja väljenda end selgelt.
 
Kasuta piima
Kui vahatamisjärgne punetus on tugev, lahjenda piim ja vesi võrdses suhtes ning hoia segusse kastetud paberrätik 10 minutit punetaval kohal. Korda protseduuri, kuni punetus ära kaob. Võid punetavale alale kanda ka niisutavat salvi või puhast aloe vera geeli

 

Peata sissekasvavad karvad
Muhkude ja sissekasvavate karvade vältimiseks proovi asetada vahatatud alale koheselt pärast protseduuri külm kott, mis sulgeb poorid ning ei lase baktereid ligi. Pese vahatatud ala õrnalt 2protsendilise salitsüülhappesisaldusega pesuvahendiga, mis võib olla mõeldud ka näole. 

 

Väldi UV-kiirgust
Väldi otsest päikesekiirgust kohe pärast vahatamist. Juhul, kui lähed siiski päikese kätte, kasuta kõrgema SPF-iga päikesekaitset. Äsja vahatatud nahk on päikesepõletusele erakordselt vastuvõtlik. 

 

Korda
Kui sa soovid ebamugavustunnet aja jooksul vähendada, käi regulaarselt vahatamas. Mida rohkem sa vahatad, seda vähem on sul tulevikus vahatada vaja, sest karvakasv väheneb, muutub hõredamaks ning karvad ise nõrgemaks. 
 
 
 

Otsid midagi kindlat?