Pühapäev 25 August 2019

Kleitide ja seelikute kandmisest kõrvalehoidmiseks ei tohiks olla mitte ühtegi arvestatavat põhjust. Kahvatuvalged jalad ja käed enne rannahooaja algust on paljude naiste põhiprobleem, mida saab lihtsalt ja kiirelt isepruunistavate toodetega kõrvaldada. Järgides neid 10 käsku, võid olla kindel, et su jume on aastaringselt kaunilt suvine ja särav.
 
1. Tee kõik muud vajalikud asjad enne ära.
Kui sul on vaja vahatada, teha maniküüri, värvida juukseid või raseerida jalgu – tee seda kõike enne isepruunistava kreemi kasutamist. Kõik need teised toimingud võivad isepruunistuva toote nahalt eemaldada. 
 
2. Koori nahka
Isepruunistavad tooted imenduvad eriti tugevalt kuiva nahka ning jätavad nendesse kohtadesse tumedamad laigud, mis näevad välja ebaloomulikud. Kasuta tugevat kehakoorijat, mis eemaldab su kehalt surnud naharakud ning võimaldab tootel ühtlasemalt imenduda. Eriti hoolikalt koori põlvede, küünarnukkide, kandade ja hüppeliigeste juurest. Näo koormiseks kasuta toodet, mis sisaldab glükool- või salitsüülhapet ning kindlasti ka näoharja või -kinnast. Väldi näopuhastustooteid, mis on loodud õlibaasil, kuna need jätavad nahale jäägid, mis omakorda tekitavad rante ja triipe.
 
3. Kuivata korralikult
See tundub imelik soovitus, kuid on seda olulisem. Tihti on pärast tõhusat kehakoorimist suur õhin isepruunistavate toodete kasutamisega juba pihta hakata, kuid eelnev töö on kasutu, kui nahk pole korralikult kuiv. Niisiis, kuivata nii korralikult kui suudad ning seejärel oota veel 10 minutit, kuni oled 100% ära kuivanud. 
 
4. Muuda nahk pehmeks
Nüüd kui sa oled täiesti, 100% ära kuivanud, tuleb nahale natuke niiskust tagasi anda, enne kui isepruunistavate toodetega alustada võib. Võta kerge koostisega emulsioon või ihupiim ning masseeri väike kogus ninasõõrmete, põlvede, küünarnukkide ja hüppeliigeste juures naha sisse. Kui tunned on su kehal on veelgi kuivi kohti, niisuta ka neid. See samm on vajalik, et kuivemad kohad ei muutuks liiga tumedaks või oranžiks.
 
5. Vali sobiv toode
Isepruunistavat vahtu on tõenäoliselt kõige lihtsam naha sisse masseerida, kuid spreid on suurepärased raskesti ligipääsetavate kohtade puhul. Kõige tähtsam aga on valida isepruunistav toode oma nahatooni, mitte soovitava tulemuse järgi. Kui oled heleda nahatooniga, siis vali kerge kuni keskmise pigmendiga toode. Tumedama nahatooni puhul vali tumedam toode. Juhul kui sa kasutad järk-järgulist isepruunistavat toode, siis arvesta, et soovitud tulemuse saavutamiseks võib vaja minna kaks kuni neli pealekandmist.
 
6. Alusta altpoolt
See tehnika eristab kauni särava naha halvast võltpäevitusest. Alusta puhaste kätega (või lateks kinnastega, kui soovid) ning masseeri sujuvate ringjate liigutustega umbes ühe teelusika suurune kogus korraga. Alusta hüppeliigese piirkonnast ning liigu järjest kõrgemale, kuni õlgadeni välja. Nii välistad veidrad jäljed kõhul, kui ettepoole kummardad. Käed jäta kõige viimaseks.  
 
7. Ole näoga ettevaatlik
Sa oled jõudnud liiga kaugele, et nüüd hooletuks muutuda. Hõõru sendisuurune kogus toodet piirkondadele, mis saavad ka loomulikult kõige rohkem päikest (otsaesine, põsesarnad, nina ja lõug) ning hajuta toode sõrmeotstega nendest piirkondadest väljapoole. Ole eriti ettevaatlik ninaotsa ning huulepealse piirkonnaga, kuna need alad kipuvad olema kuivemad ning imendama rohkem toodet endasse. Selle kogusega, mis su näpuotstesse jäi, sulanda isepruunistuv kreem oma juuksepiiri ning lõualuuga. Pese käed kohe, kui oled lõpetanud. 
 
8. Võta aeg maha ning puuderda
Anna tootele piisavalt aega kuivada. Kui toote peal ütleb juhis 5 minutit, siis oota igaks juhuks 10. Seejärel puuderda kogu keha talgivaba beebipuudriga üle. See ei lase kreemil riietesse imbuda. Järgmise 6 kuni 8 tunni jooksul väldi dušši, vanni, higistamist ja ujumist. 
 
9. Puhasta
Isepruunistavate toodetega tuleb vigu ikka ette, eriti algajatel. Kui sa näed, et plekid või randid ilmuvad, siis ära hakka neid maha kraapima. Võta pool sidrunit ning hõõru rikutud piirkonnal kahe minuti välte. Seejärel võta kuiv rätik ning pühi õrnalt üle.
 
10. Säilita
Me ei saa sulle lubada, kaua su kaunis isepruunistuv jume kestab, kuid on olemas teatud moodused, mis aitavad jumel kauem püsida. Pese õrnalt puhastava tootega ning kanna hoolt selle eest, et su nahk oleks alati piisavalt niisutatud. Ära kasuta näopiirkonna aknevastaseid tooteid või retinoole, mis võivad eemaldada jume su näolt. Kui sa oled valmis oma jumet värskendama, siis koori nahka ning alusta kogu tsüklit uuesti algusest. 
 

Otsid midagi kindlat?