Pühapäev 25 August 2019

 

Juuste sirgendamine on peale juuste föönitamist üks levinumaid protseduure, mida naised oma juustel rakendavad. Selleks, et juuste sirgendamisest oleks rohkem kasu kui kahju, vaata, et sa ei teeks neid enimlevinud vigasid.

 

1. Kuumus põhja. Enamik inimesi ei vaja juuste sirgendamiseks 230 kraadist kuumust, piisab ka 210 kraadist. Vahe võib tunduda sulle väike, kuid juuste jaoks loeb see palju.

 

2. Unustatud kaitse. Väga paljud naised ei kasuta enne juuste sirgendamist kuumakaitset. Ära sina seda viga tee, sest lisaks kuuma eest kaitsmisele, annavad enamik tooteid juustele ka lisasära, tugevuse ja elastsuse.

 

3. Sama lokisalgu sirgendamine üha uuesti. Tee juuksed enne sirgendamist juba võimalikult sirgeks ning tõmba iga sekstioon juukseharjaga sirgeks. Seejärel libista sirgendaja aeglaselt ja ühtlaselt, ühe tõmbega üle valitud salgu. Ära tee salgu keskel pausi, ära jõnksuta – see tekitab juustesse horisontaalsed triibud.

 

4. Pulksirgeks! Selle asemel, et juukseid tugevalt otse alla, näoga paralleelselt sirgendada, liiguta kätt kergelt C-kujuliselt, sirgendades juukseid pigem näost eemale ning keerates alles salgu lõpu alla näo poole.

 

5. Niisked juuksed. Kui sa kuuled juukseid sirgendades sisisevat häält või näed aurupahvakat, siis peatu ja kuivata juuksed korralikult ära. Niiskete juuste sirgendamine on kiirtee juuste väljalangemiseni.

 

6. Arvad, et suurem on parem. Suured ja laiad sirgendajad teevad juuksepiirilt sirgendamise raskeks kui mitte võimatuks. Samas on just see koht, kus juuksed kipuvad olema kõige rohkem krussis. Pigem vali sirgendaja, millel on kitsas plaat, millega pääsed ligi ka kõige keerulisematesse kohtadesse.

 

Otsid midagi kindlat?