Pühapäev 25 August 2019

Näonahk kipub suvel minema tavalisest veidi rasusemaks. Siin on seitse nõuannet, kuidas sellega edukalt toime tulla.

 

1. Pese õigesti. Isegi kui sul ei ole kalduvust aknele, võid kasutusele võtta näopuhastustoote, mis võitleb vistrikega. See mitte ainult ei hoia soovimatuid külalisi eemal, vaid ka näonaha mati ja selge. Vali toode, millel on 2-protsendiline salitsüülhappe sisaldus. See hoiab rasu kontrolli all, kuid ei kuivata nahka liigselt.

 

2. Kasuta päikesekaitset. Teelusikasuurune kogus päikesekaitset aitab üllataval kombel rasu ja läiget kontrolli all hoida. Jäta oma hommikune niisutav kreem vahele ning kanna selle asemel näole hoopis päikesekaitsekreemi. Eriti hea, kui see on tsingi või titaaaniundioksiidi sisaldusega, mis imavad rasu endasse.

 

3. Jäta jumestust vähemaks. Jumestuskreem mitte ainult ei tundu raske, vaid see ka sulab kuuma ilmaga ning ummistab poorid, mis omakorda tekitab veelgi suurema rasuerituse. Kasuta selle asemel toonitud niisutajat, mis annab su näonahale kerge jume ja katvuse. Võid kasutada ka mineraalpuudrit, mis imab üleliigse rasu endasse nagu svamm.

 

4. Jälgi oma toitumist. Kokteilid ja vürtsikad toidud võivad olla kuumal õhtul õiges kohas, kuid kindlasti ei mõju nad su nahale hästi. Nad laiendavad su veresooni ning panevad higistama. Luba endale üks kokteil õhtu jooksul ning piira vürtsika toidu söömist ühele korrale nädalas. Kaalu pigem porgandite, spinati ja teiste A-vitamiini sisaldavate toitude söömist, kuna A-vitamiin aeglustab rasu tootmist.

 

5. Tee korralisi näohooldusi. Kingi oma näonahale iganädalane korralik näohooldus. Selleks tuleb kõigepealt näonahka õrnalt koorida, eemaldades mustuse ja rasu ning avades poorid. Seejärel hellita oma näonahka maskiga. Vali toode, mis sisaldab savi või salitsüülhapet – need vähendavad rasuteket.

 

6. Vähenda õhtuseid ilurituaale. Kui sa oled harjunud kasutama öökreemi, vaheta see kergema koostisega emulsiooni või niisutava seerumi vastu. Toode võiks sisaldada glükool- või salitsüülhapet, mis võitlevad rasutekkega ning kofeiini, mis ahendab poore. Jälgi kindlasti, mis piirkondi sa niisutad – nina näiteks ei ole vaja peaaegu mitte kunagi niisutada.

 

7. Kuivata. Kasuta rasu kuivatavaid pabereid nii palju kui süda soovib. Nad imavad üleliigse rasu kiirelt ja kergelt ning ei tekita ebameeldivaid kõrvalnähtusid. Kindlasti ära puuderda rasuseid piirkondi pidevalt üle – see on just see kõige hullem, mida teha saad.

Otsid midagi kindlat?