Pühapäev 15 September 2019

Olgem ausad – tumedad silmaalused sobivad ainult pandadele, keegi teine neid välja kanda ei suuda. Kui ka sina oled aeg-ajalt tumedate silmaalustega kimpus, siis proovi järgmisi näpunäiteid, et sellest ebameeldivast probleemist lahti saada.

Kasuta alati SPF-iga tooteid

Nahk silmaümbruse piirkonnas on väga õhuke ning seetõttu ka eriti vastuvõtlik päikesepõletusele, pigmendilaikudele ja nahavähile. Kui sul on võimalik valida silmaümbruskreem, mis sisaldab päikesekaitsefaktorit SPF15 või rohkem, siis eelista seda alati tootele, mis päikesekaitset ei sisalda. Sulle võib tunduda, et Eestis päikest polegi, kuid nahakahjustused juhtuvad nii kiirelt ja märkamatult, et sa ei pane tähelegi. Ning tagantjärgi neid olematuks teha on väga raske või võimatu.

Kasuta õiget meigieemaldajat

Silmameigi eemaldamisel on silmaümbruse õrna naha hõõrumine ja muljumine kõige hullem, mida sa oma silmadele teha saad. Silmameik tuleb nii küll kiiremini maha, kuid tumedatest ringidest silmade all nii ei pääse. Kui sul on eriti tundlik silmaümbruse nahk, kasuta silmameigi eemaldamisks õlipõhiseid tooteid. Õli sulatab meigi kõige kiiremini ripsmetelt ja silmalault vatipadjale, nii et pead silmaümbruse nahka võimalikult vähe hõõruma ja ärritama.

Jahuta nahka

Näo pesemine liiga sooja veega soodustab turseid ning võib tumedaid silmaaluseid veelgi rühutada. Sama kehtib ka auru kohta – nii et ettevaatust aurusaunaga! Selle asemel pese nägu ja eriti silmi pigem külma veega ning vajadusel tee silmaümbruspiirkonnale jahedaid maske ja kompresse.

Võitle allergiatega

Kui sul on allergiaid, siis võivad organismi poolt toodetud histamiinid põhjustada silmaaluseid turseid ning kapillaaride lõhkemist. Sügelustunne silmade all soodustab silmapiirkonna hõõrumist, mistõttu võib silmaümbruspiirkonna nahk ajapikku tumedamaks muutuda. Suukaudsed allergiaravimid (näiteks Claritin, Loratin jne. ) suudavad edukalt selle reaktsiooni peatada.

Kasuta kreemjat peitepulka

Tumedad silmaalused kaovad silmapilkselt, kui mängu tuleb peitepulk. Õiget tooni, õige koostisega peitepulk suudab su vanusest aastaid maha võtta ning jätta tõeliselt puhanud ja värske mulje. Kreemjad peitepulgad on parema katvusega ning kauakestvamad kui vedelad tooted.

Vali õige lauvärv

Särav nahavärvi lauvärv paneb silmad särama. Seda aga seni, kui selle toon on karvavõrra su oma nahatoonist tumedam. Kui lauvärv on nahavärvist heledam, jääb külmunud mulje.

Kooluta ripsmeid

Kui ripsmed on ülespoole kaardus, ei heida nad silmaalusele piirkonnale varju. Koolutatud ripsmed muudavad silmad avatumaks ning vähendavad väsimuse ilminguid.

Kasuta heledat silmapliiatsit

Kasuta õrna virsikutooni silmapliiatsit, see muudab kogu silmapiirkonna säravamaks, tumedad silmaalused ja punetuse vähem tähelepandavaks.

Otsid midagi kindlat?