Pühapäev 20 Oktoober 2019

Koos päevaaja lühenemise, õhutemperatuuri languse ning õhu kuivemaks muutumisega, kaotab väärtuslikku niiskust ka meie nahk. Sügis on ülemineku aastaaeg ning sel ajal peaksid hooldusrutiinid korrigeerima suvel nahale tehtud kahju ning samal ajal valmistama nahka ette juba ka talveperioodiks. Päike, kloor ja soolane vesi võisid suvel nahka üksjagu kuivatada, seega on õige aeg nahka põhjalikult koorida ja niisutada.
 
Järgi neid nõuandeid ning vaata, kuidas su nahk muutub taas terveks ja säravaks:
  • Loobu seebist. Imeliselt lõhnavad ja koorivad seebid võivad tekitada mõnusa tunde ja emotsiooni, kuid üldjuhul nad kuivatavad nahka. Sügise saabudes vaheta ka tavaline dušigeeli niisutavate dušikreemide vastu.
  • Koori nahka õli-baasil loodud kehakoorijatega. Enneta naha muutumist kuivaks, karedaks ja ketendavaks ning koori nahka regulaarselt. Õli-baasil kehakoorijad on eriti tõhusad, kuna lisaks vanade naharakkude eemaldamisele niisutavad nad ka tõhusalt nahka.
  • Vaheta ihupiim kreemi vastu. Kui õhk muutub kuivemaks, vajab ka nahk tõhusamat niisutajat. Kreemid tekitavad nahale tugevama kaitsekihi, vähendades samaaegselt vee hulka, mis naha kaudu organismist eraldub ning niisutades nahka.
  • Kaitse oma huuli. Niisuta huuli regulaarselt, et nad ei muutuks kuivaks ja lõhenenuks. Parima tulemuse saavutamiseks tuleks huuli aeg-ajalt ka õrnalt koorida.
  • Hoia kätekreem läheduses. Käed muutuvad sügisel ja talvel eriti tihti kuivaks ja karedaks, seega hoia tõhusalt niisutav kätekreem alati lähedal. Niisuta nahka kohe kui tunned, et käed muutuvad kardaks, nahk kisub või sügeleb. Pööra erilist tähelepanu sõrmenukkidele. 

Otsid midagi kindlat?