Pühapäev 20 Oktoober 2019

Habemeajamine on omaette kunstivorm. Ideaalseks habemeajajaks ei sünnita, selleks õpitakse. Vahel võib see võtta aastaid. Siit saad kõik vajalikud baasteadmised, mida treeningutel rakendada. 
 
Habemeajamiskreemid – luksuslikult sujuvaks habemeajamiseks vali just kreem
Habemeajamiskreemid kipuvad olema kõige rikkalikuma vahuga ning kõige levinumad tooted, mida enne habemeajamist kasutada. Kreem tagab raseerija ideaalse liikumise nahal ning seega ka parima tulemuse. Tihti on kreemid glütseriinibaasil, mis vähendab võimalust, et kreem nahka kuivataks. See teeb habemeajamiskreemi ideaalseks tooteks kuiva, tundliku või kergelt ärrituva naha puhul. Habemeajamikreeme võib peale kanda traditsioonilise vahupintsliga, kuid kreemi võib vahule ajada ka käte vahel ning näole/habemele masseerides. 
Nõuanne: habeme niisutamine sooja veega enne kreemi pealekandmist aitab habemekarvadel pehmemaks muutuda ning vähendab karva läbilõikamiseks kuluvat jõudu kuni 70%.
 
Žiletid – kvaliteetseks habemeajamiseks vajad kvaliteetset raseerijat
Žilet on tõenäoliselt kõige tähtsam hooldusvahend, mis mehel on, seega tasub investeerida ning soetada võimalikult kvaliteetne raseerija. Ideaalse habemeajamise saladus on perfektselt tasakaalustatud žilett, sest nagu ka autosõidu puhul annab just hea juhitavus tõelise kontrolli ning suurepärase tulemuse. On suur tõenäosus, et kui žiletti on mugav käes hoida, siis saavutad sellega ka suurepärase lõpptulemuse habemeajamisel.
Nõuanne: Lõiketerad võivad tihti tunduda nürid, sest nende vahele koguneb rasu, habemekarvad ning kreem. Seega loputa žilett alati pärast habemeajamist põhjalikult sooja vee all puhtaks. Ära kunagi pühi lõiketerasid vastu rätikut või ürita lõiketerade vahesid puhastada hambaharjaga – see kahjustab lõikepäid ning järgmisel korral pole habemeajamine enam nii sujuv ja meeldiv tegevus.
 
Habemeajamispintsel – ideaalne abivahend rikkaliku vahu tekitamiseks
Tõenäoliselt mäletab enamik meist seda tööriista oma vanaisa habemeajamisasjade hulgas uhkelt seismas. Tõepoolt, kunagi olid ajad, mil ükski enesest lugupidav mees ei kujutanud oma elu ilma habemeajamispintslita ettegi. Kuigi vahepeal on see abivahend moest välja läinud, on ta siiski ütlemata kasulik abivahend habemeajamise arsenalis. Pintsel pole pelgalt suurepärase vahu tekitamiseks (pintsliga saavutad väiksema kreemikogusega suurema koguse vahtu ehk säästad kreemi ja raha), vaid selle harjased valmistavad habemekarvad lõikamiseks ette. Pintsel toimib ka kui nahakoorija, eemaldades surnud naharakud ning vabastades ummistunud poorid. Parima tulemuse saavutamiseks liiguta pintslit õrnalt, ringjate liigutustega habeme kohal edasi ja tagasi, kuni kogu habetunud näopiirkond on ühtlaselt vahuga kaetud. Väldi järske ja karme liigutusi, kuna need võivad pintsli harjaseid kahjustada.
Nõuanne: Pintsli kaitsmiseks riputa ta alati kuivama harjased allapoole. Nii saab üleliigne vesi mööda harjaseid ära nõrguda ning pintsli südamik ei lähe mädanema. 
 
Habemeajamisseep – pintsli suurepärane kaaslane
Habemeajamiseks mõeldud seepi ei tohi segi ajada näo või keha pesemiseks mõeldud seepidega. Habemeajamisseep on oma olemuselt tahkel kujul habemeajamiskreem, mis on mõeldud habemeajamispintsliga koos kasutamiseks. Tavaliselt hoitakse seepi selleks ette nähtud kausis. Tavaliselt sisaldab ta glütseriini ning koostöös pintsliga muutub rikkalikuks ja niisutavaks vahuks. Kui sa oled seepide austaja, siis hangi kindlasti seebi juurde pintsel, et nautida ideaalset kombinatsiooni ja sobivust. 
Nõuanne: raputa alati pintslit, et liigne vesi sellest eemalduks, alles siis aseta pintsli harjased seebile. Nii haarab pintsel rohkem seepi ning toodab parema vahu. Oluline on seep hõõruda vahtu naha pinnal, mitte seebikausis. 
 
Habemeajamisvahud – tõenäoliselt kõige mugavamad vahendid habemeajamiseks
Habemeajamisvahud, nagu geelidki, on mugavad moodused naha ja raseerija vahele pehmenduse loomiseks. Eriti mugav ja kasulik toode kui oled ajahädas ning vajad habemeajamiseks kuluva aja minimaliseerimist, ilma et kvaliteedis järele annaks. Vali vaht, mis sisaldab aaloed – see aitab kaitsta nahaärrituste eest. 
Nõuanne: vahud on head tooted normaalse või rasuse naha puhul. Kui su nahk on kuiv või tundlik, kasuta spetsiaalselt oma nahatüübile mõeldud vahtu. Või pigem kasuta kreemi, sest see niisutab nahka rohkem. 
 
Habemeajamisgeelid – mugavuse ja kontrolli kohtumispaik
Nii nagu habemeajamiskreemid, tekitavad ka geelid naha ja raseerija vahele suurepärase määrde, mis aitab žiletil libiseda ning vähendab nahaärritust. Kuna paljud geelid on praktiliselt läbipaistvad, nõuavad nad ka raseerijaga ümberkäimisel suuremat täpsust. Tänu oma läbipaistvusele on parimaks valikuks neile, kes kannavad unoloobilikku põskhabet. Kui soovid täielikku läbipaitvust, vali habemeajamiseelne õli. 
Nõuanne: ära muretse, kui geel ei tooda nii rikkalikku vahtu kui kreem. Paljud tänapäevased geelid on arendatudki selliseks, mis kokkuvõttes võib su nahale isegi hea olla. Üldiselt on nii, et mida rohkem vahtu habemeajamiseelne toode tekitab, seda rohkem ta ka nahka kuivatab.
 
  
 

Otsid midagi kindlat?