Pühapäev 15 September 2019

Juuste väljalangemine on üks suuremaid probleeme, millega naised silmitsi peavad seisma. Tihti ei ole juuste väljalangemisega kimpus olevad naised aga teadlikud, et probleemi põhjused on lihtsad ja tingitud nende endi hoolimatust tegevusest. Loe juuksehoolduse enimlevinud vigu ning väldi neid, kui soovid, et Su juuksed terved, õnnelikud ning kindlalt peas oleksid. 
 
1. Sa ei puhasta oma kamme ja harju
Puhasta kammid ja harjad väljalangenud juustest pärast iga kammimiskorda, sest vastasel juhul saavad need pesitsemiskohaks pisikutele, mille järgmise kasutuskorra ajal oma juustesse ning peanahale laiali kammid. Kord kuus tuleks kammid ja harjad korralikult puhtaks pesta ning kindlasti tuleks oma kammi- ja harjaparki perioodiliselt uuendada. 
 
2. Kammid märgasid juukseid
Märjad juuksed on elastsemad ning murduvad kammides kergemini kui kuivad juuksed. Märgade juuste puhul kasuta nende lahtiharutamiseks kas sõrmeotsi või laiema piivahega kammi. 
 
3. Kuivatad juukseid rätikuga
Märgade juuste hõõrumine rätikuga kahjustab juuste väliskihti ning muudab juuksed kräsuseks ja kahuseks. See omakorda võib põhjustada rohkemate juuksekarvade murdumist. Rätikuga juukseid kuivatades vajuta juustest liigne niiskus õrnalt välja, kindlasti väldi juuste tugevat hõõrumist. Kui Sul on eriti paksud juuksed, siis võib eriti hea imavusega rätik olla mõistlik investeering. 
 
4. Pesed juukseid liiga tihti
See võib tulla üllatusena, kuid juuste pesemine kahjustab juukseid. Ainuüksi juuste märjaks tegemine võib juba põhjustada juuste katkemist, sest juuksed muutuvad elastsemaks ning murduvad kergemini. Mõned šampoonid võivad olla liigagi "tõhusad", eemaldades juustelt nende loomuliku kaitsekihi, mistõttu muutuvad juuksed kuivaks ja elutuks. Lahenduseks võib olla aeg-ajalt (aga tõesti pigem harva) kuivšampooni kasutamine või kui igapäevane juuksepesu on vajalik, siis tuleks kasutada pehmeid ja õrnasid hooldusvahendeid. Sügavpuhastavaid tooteid võiks kasutada pigem harvem, kindlasti ei sobi nad igapäevaseks juuksehoolduseks. 
 
5. Unustad peanaha hoolduse
Kui tahad endale ilusaid juukseid, ei tohi unustada, kust juuksed alguse saavad. Ilusate juuste saavutamiseks on vajalik, et peanahk oleks terve ja elujõuline. Kingi oma peanahale aeg-ajalt mõnus massaaž ning ära kasuta tooteid, mis võiks peanaha poore ummistada või vastupidi naha liigselt ära kuivatada. 
 
6. Kuritarvitad kuivšampooni
Jah, me just soovitasime aeg-ajalt kuivšampooni kasutada, kuid nagu iga hea asjaga, tuleks ka sellega piiri pidada. Liigne kuivšampooni kasutamine võib muuta juuksed tuhmiks ja elutuks. Lisaks võib kuivšampooni liigtarvitamine blokeerida nahapoorid, mis viib vistrike tekkeni. 
 
7. Värvid juukseid liiga tihti
Juuksevärvi uuendamine iga 4-6 nädala tagant on täiesti normaalne, iga 2-3 nädala tagant on juba liiga tihti. Keemiline töötlemine muudab juuksed hapraks, seega anna neile piisavalt aega kahe värvimise vahel puhata ja kosuda. 
 
8. Su hobusesaba on liiga pingul
Pingul ja siledad hobusesabad näevad küll šikid välja, kuid tõmbavad sõna otseses mõttes su juustest elu välja. Kui sa ei suuda ilma patsi või hobusesabata elada, siis proovi juuksed natuke lõdvemalt kinnitada. Nii jätad juustele ruumi elada ja hingata. 
 
9. Lased päikesel juustele liiga teha
Meie kliimas ei võta keegi tõsiselt, kui soovitatakse nahka või juukseid päikese eest kaitsta. Sellegi poolest soovitame päiksepaistelisemal ajal juustele kanda SPF-kaitsega hooldus- või viimistlustooteid. 
 
10. Teed juustele kuumaga liiga
Föön, sirgendaja, lokitangid - need on kõige sagedamalt kasutatavad kuumad "tööriistad", millega oma juustele kahju teeme. Jah, kuum kahjustab juukseid, seega tuleks kuumi protseduuri teha võimalikult vähe ning alati kasutada kuumakaitset. Sirgendamisel ja lokkide tegemisel tuleb veenduda, et juuksed on eelnevalt korralikult kuivanud. Niiskete juuste sirgendamisel või lokitamisel pead arvestama, et juuste väljalangemine on vältimatu.

Otsid midagi kindlat?